مجموعه گرادینت فتوشاپ

گرادینت فتوشاپ

گرادینت ها یکی از انواع ابزار های  اختصاصی و پرکاربرد فتوشاپ هستند که طرح های متنوع ای را در کمترین زمان ممکن برای شما خلق می کنند.

گرادینت به معنای شیب یا سطح شیب دار است، در دنیای گرافیک به تصویری که ازطیف رنگ های مختلف به صورت شیب دار ایجاد می شوند و مرز مشخصی بین رنگ ها نباشد را گرادینت می گویند (این شیب ها می توانند عمودی، افقی ، مورب ، مدوّر و … باشند) :

خب معمولا چنین رنگ هایی در طراحی وب نیز مورد استفاده قرار می گیرند. ولی مشکلی که قبل از آمدن css3 با چنین رنگها وجود داشت آن بود که با استفاده از css قادر به ساخت چنین طیف رنگی نبودیم و مجبور بودیم،قسمتی از تصویر را برش دهیم و آن را در حالت افقی یا عمودی تکرار (repeat) کنیم، یا اگر از گرادینت مورب یا مدور استفاده می کردیم، مجبور بودیم که کل گرادینت را برش دهیم، که اگر محیطی که در آن از گرادینت استفاده کردیم بزرگ بود باعث حجیم شدن تصویر می شد.

حرفه ای شوید

با تمرین زیاد می توانید با استفاده از تکنیک های گرادینت طرح های بینظیری را خلق کنید، تصویر زیر با استفاده حرفه ای از انواع گریدینت ها طراحی شده است:

نصب گرادینت

برای نصب گرادینت کافی است بر روی فایل گرادینت دابل کلیک کنید تا به طور خودکار در فتوشاپ نصب شود. البته روش های دیگری هم وجود دارد که در نسخه های قدیمی فتوشاپ رایج بودند، اما در نسخه های فعلی فتوشاپ بهترین روش همین است!

 

استفاده از گرادینت

برای استفاده از گرادینت، ابتدا در نوار ابزار سمت چپ فتوشاپ، گزینه ی Gradient tool را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه در نوار  تنظیمات بالا تیز ، موارد مربوط یه گرادیت ظاهر می شود

 

مجموعه کاربردی گرادینت

ما در این مجموعه بهترین انواع گرادینت های فتوشاپ را جمع آوری کردیم تا نیاز هر گرافیستی را مرتفع کند. نمونه هایی از گرادینت های این مجموعه را مشاهده می کنید:

 

 

 

 

برای دانلود این مجموعه کاربردی بر روی لینک زیر کلیک کنید

مشخصات دانلود:

حجم: ۱ MB

فرمت فایل: grd

تعداد: ۶۸

پسورد: ندارد

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *