مجموعه پترن فتوشاپ [بخش اول]

مجموعه پترن فتوشاپ [بخش اول]

پترن یکی از بهترین ابزار های فتوشاپ است که به طراحی ها سرعت می بخشد. داشتن آرشیوی مجزا از انواع پترن برای هر گرافیستی لازم است. اما در فضای اینترنت پترن های غیر کاربردی با کیفیت پایین زیاد پیدا می شود. پس ما سعی کردیم برترین پترن های کاربردی را در مجموعه ای جمع آوری کنیم. امیدواریم استفاده لازم را از مجموعه رایگان پترن فتوشاپ زیر ببرید.

Pattern Overlay برای اضافه کردن انواع پترن به یک لایه مورد استفاده قرار می‌گیرد. (پترن یعنی تصویری که قابلیت تکرار دارد و در سرتاسر یک متن، شکل یا پس‌زمینه می‌تواند تکرار شود.)

برای دسترسی به پنل Pattern Overlay باید روی عکس کوچک یک لایه در پنل لایه‌ها دوبار کلیک نمائید تا پنجره‌ی Layer Style باز شود. سپس گزینه‌ی Pattern Overlay را از این پنجره تیک بزنید تا وارد تنظیمات آن شوید.
Pattern Overlay تنظیمات زیاد و پیچیده‌ای ندارد. همانطور که در بخش تنظیمات مشاهده می‌کنید که با گزینه‌های کمی روبرو هستید.

فتوشاپ این امکان را می‌دهد که پترن‌ها را بزرگ یا کوچک کنید. در پنجره‌ی تنظیماتِ Pattern overlay، اسلاید Scale قابل مشاهده است. اگر این اسلایدر را به سمت راست ببرید اندازه پترن بزرگ‌تر و اگر به سمت چپ ببرید اندازه‌ی پترن کوچک‌تر می‌شود. اما باید بدانید که فتوشاپ در این مورد دارای نقطه ضعفی است؛ وقتی شما اندازه‌ی پترن را بیش از حد بزرگ می‌کنید، پترن دارای افت کیفیت می‌شود. بنابراین بهتر است همیشه Sacle را روی عددی بین ۱۰ درصد تا ۵۰ درصد تنظیم نمائید.

 

 

 

 

مشخصات دانلود:

حجم: ۱۴۳ MB

فرمت فایل: PAT.

تعداد: ۲۰

پسورد: ندارد

 

 

برای دریافت پترن های بیشتر کلیک کنید

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *