تصویر سازی به سبک دابل اکسپوژر

تصویر سازی به سبک دابل اکسپوژر

تکنیک دابل اکسپوژر (Double Exposure) یا به اصطاح نور دهی دو گانه یکی از تکنیک های محبوب عکاسی محسوب میشود ،  در این تکنیک دو منظره متفاوت با یکدیگر ادقام میشوند بطوری که این دو منظره از لحاظ مفهومی و بصری در ارتباط هستند و باعث ایجاد یک تصویر انتزاعی میشوند . اما با این حال میتوان این تکینک بسیار جالب یعنی تکنیک دابل اکسپوژر را با استفاده از تصاویر مختلف به کمک نرم افزار فتوشاپ و قابلیت های فوق العاده ای که این نرم افزار دارد ایجاد کرد ، در واقع ما به کمک فتوشاپ امکان کنترل بهتری بر روی خروجی نهایی تصویر داریم  و میتوانیم تکنیک Double Exposure  رو با ثلیقه و احساسی که داریم ایجاد کنیم.

در عکاسی و فیلمبرداری، اکسپوژر (نوردهی) چندگانه، ترکیبی از دو یا چند اکسپوژر برای ایجاد یک تصویر است. اولا، این تکنیکی است که در اون شاتر دوربین بیشتر از یک بار باز میشه تا روی فیلم چندین بار نوردهی انجام بده، که معمولا روی تصاویر مختلفی انجام میشه. هر چند که با نرم افزار مدرنی که در اختیار داریم، میتونیم اثری مشابه رو در فتوشاپ تولید کنیم.

برای آنکه در تصویر سازی با براش مهارت لازم را به دست آورید. نیاز به تمرین زیادی دارید چون یکی از سخت ترین کار هایی که می توانید با فتوشاپ انجام دهید همین است!

قبل از شروع کار باید بدانید که طراحان حرفه ای برای تصویر سازی به این سبک از سخت افزار هایی مثل تبلت های گرافیکی استفاده می کنند. البته امروزه با ظهور سخت افزار های قدرتمند تری همچون سرفیس های ماکروسافت که قیمت بسیار بالایی هم دارند کار طراحان بسیار ساده تر شده است.

در این ویدئو ۸ دقیقه ای می توانید تکنیک های خاص تصویر سازی به روش دابل اکسپروژر را مشاهده کنید:

 

برای دریافت تصویر سازی های بیشتر از این لینک استفاده کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *