آموزش سبک طراحی دابل اکسپوژر

آموزش سبک طراحی Double Exposure (بخش دوم)

این سبک طراحی، یکی از سبک های نوظهور و مدرن است که در سال های اخیر توجه ویژه ای نسبت به طرح های پرتره  Double Exposure شده است.

در بخش قبلی آموزش این سبک از طراحی تصویری پرتره را بررسی کردیم. در این بخش تصویر سازی دیگری به سبک دابل اکسپروژر آموزش می دهیم:

مرحله اول :

تصویری پرتره از چهره یک مرد ، و تصویری از منظره ی یک شهر را در فتوشاپ باز کنید

ما از تصاویر زیر استفاده می کنیم:

 

 

مرحله دوم:

دو عکس را روی هم بیاندازید یا به اصطلاح Overlay کنید. در این تصویر، افق تصویر در صورت مرد قرار گرفته است، شما نیز باید تلاش کنید تا قسمت‌های جذاب عکس را مشخص کنید و روی هم جای‌دهی کنید، این‌گونه مفهوم و زیبایی عکس خود را بیشتر می‌کنید. همچنین Blending Mode را روی حالت Screen قرار دهید.

 

 

 

مرحله سوم:

سعی کنید عکستان را سیاه و سفید کنید، این‌گونه تمرکز بیشتری روی فرم خواهید داشت. برای این‌کار می‌توانید با استفاده از کلید Ctrl + Shift + U عکس خود را بی‌رنگ کنید.

مرحله چهارم:

کنتراست تصویر را بالا و پایین کنید، تلاش کنید تا سیاهی و روشنی فراوانی خلق کنید و جذابیت بصری عکس را بالاتر ببرید. برای این‌کار می‌تواند از منوی Adjustment گزینه Curves را انتخاب کنید و کنتراست را بهبود بخشید.

 

 

مرحله پنجم:

برای تصویر منظره خود یک ماسک درست کنید و قسمت‌هایی که به نظرتان اضافی است را ماسک کنید. برای این‌کار عکس منظره خود را انتخاب کنید و از منوی پایین سمت راست Create A Mask را انتخاب کنید و با یک قلم‌مو قسمت‌های مختلف را ماسک کنید. برای این‌کار از رنگ‌های مشکی و سفید استفاده کنید.

مرحله ششم:

برای پر شدن و جذاب‌تر شدن عکس می‌توانید تهمیدات مختلفی بیاندیشید و چیزهای مختلفی استفاده کنید. در این تصویر بهترین تصویر اضافه، یک سری پرنده است. شما می‌توانید با جستجو در عکس‌هایتان یا جستجو در گوگل، تصاویری باکیفیت و مربوط با کارتان را یافته و آن‌ها را به عکس اضافه کنید. همچنین پس از اضافه کردن تصاویر اضافه اگر تصویر شما کوچک است، مانند همین پرندگان، می‌تواند کمی آن‌ها را با افکت Blur، محوتر کنید و طبیعی‌تر جلوه دهید.

مرحله هفتم:

شما می‌توانید با جستجوی ساده این عبارت : «Light Texture» تصاویری جذاب بیابید و وارد عکس کنید. Blending Mode بافت خود را به حالت Screen دربیاورید و آن را نیز ماسک کنید تا قسمت‌ها مزاحم از کار حذف شوند.

 

مرحله هشتم:

دوباره می‌توانید با منوی Curves کمی با کنتراست بازی کنید و به تصویری هماهنگ‌تر و زیبا‌تر دست پیدا کنید. تصویر شما از ابتدا سیاه و سفید بوده اما با استفاده از بافت رنگی می‌توانید با دستکاری رنگ‌ها و اضافه کردن رنگ‌های شارپ، تصویری جذاب‌تر خلق کنید.

 

امیدواریم از تصویر سازی لذت برده باشید

برای آموزش بهتر سبک طراحی دابل اکسپروژر ، بخش های دیگر این آموزش را در بخش تصویر سازی سایت دکتر گرافیک مطالعه کنید.

برای دریافت مطالب بیشتر ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *